Købe 1N5342CE3/TR12 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Zener (Nom) (Vz): | 6.8V |
|---|---|
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | 1.2V @ 1A |
| Tolerance: | ±2% |
| Leverandør Device Package: | T-18 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 5W |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | T-18, Axial |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 150°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 20 Weeks |
| Producentens varenummer: | 1N5342CE3/TR12 |
| Impedans (Max) (Zzt): | 1 Ohm |
| Udvidet beskrivelse: | Zener Diode 5W ±2% Through Hole T-18 |
| Beskrivelse: | DIODE ZENER 6.8V 5W T18 |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 10µA @ 4.9V |