Købe 1N5941BP/TR8 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Zener (Nom) (Vz): | 47V |
|---|---|
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | 1.2V @ 200mA |
| Tolerance: | ±5% |
| Leverandør Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 1.5W |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 150°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 20 Weeks |
| Producentens varenummer: | 1N5941BP/TR8 |
| Impedans (Max) (Zzt): | 67 Ohm |
| Udvidet beskrivelse: | Zener Diode 1.5W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) |
| Beskrivelse: | DIODE ZENER 47V 1.5W DO204AL |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 1µA @ 35.8V |