Købe 74LCX16240TTR med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Forsyning: | 2 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Leverandør Device Package: | 48-TSSOP |
| Serie: | 74LCX |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Output Type: | Push-Pull |
| Andre navne: | 497-1054-2 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Antal elementer: | 4 |
| Antal bit pr. Element: | 4 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | 74LCX16240TTR |
| Logik Type: | Buffer, Inverting |
| Input Type: | - |
| Udvidet beskrivelse: | Buffer, Inverting Element 4 Bit per Element Push-Pull Output 48-TSSOP |
| Beskrivelse: | IC BUS BUFF TRI-ST 16BIT 48TSSOP |
| Nuværende - Output High, Low: | 24mA, 24mA |