Købe BAS40TW-7-F med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | 1V @ 40mA |
|---|---|
| Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max): | 40V |
| Leverandør Device Package: | SOT-363 |
| Fart: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Serie: | - |
| Reverse Recovery Time (trr): | 5ns |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Andre navne: | BAS40TW-FDITR BAS40TW7F |
| Driftstemperatur - Junction: | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | BAS40TW-7-F |
| Udvidet beskrivelse: | Diode Array 3 Independent Schottky 40V 200mA (DC) Surface Mount 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Diodetype: | Schottky |
| Diode Konfiguration: | 3 Independent |
| Beskrivelse: | DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363 |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 200nA @ 30V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode): | 200mA (DC) |