BFC236929224
Varenummer:
BFC236929224
Fabrikant:
Angstrohm / Vishay
Beskrivelse:
CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL
Blyfri Status / RoHS Status:
Blyfri / RoHS-kompatibel
Tilgængelig mængde:
16716 Pieces
Datablad:
BFC236929224.pdf
Introduktion
Købe BFC236929224 med BYCHPS
Køb med garanti
specifikationer
Spændingsvurdering - DC:100V
Spændingsbedømmelse - AC:63V
Tolerance:±5%
Afslutning:PC Pins
Størrelse / Dimension:0.492" L x 0.177" W (12.50mm x 4.50mm)
Serie:MKT369
Emballage:Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde:Radial
Andre navne:222236929224
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstype:Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL):1 (Unlimited)
Producentens varenummer:BFC236929224
Blyafstand:0.394" (10.00mm)
Højde - Siddende (Max):0.370" (9.40mm)
Funktioner:Long Life
Udvidet beskrivelse:0.22µF ±5% Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Dielektrisk materiale:Polyester, Metallized
Beskrivelse:CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL
kapacitans:0.22µF