Købe LM2937ESX-12/NOPB med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 12V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 26V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 1V @ 500mA |
| Leverandør Device Package: | DDPAK/TO-263-3 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Original-Reel® |
| Pakke / tilfælde: | TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA |
| Andre navne: | LM2937ESX-12/NOPBDKR |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | LM2937ESX-12/NOPB |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 12V 500mA DDPAK/TO-263-3 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 12V 0.5A DDPAK |
| Nuværende - Output: | 500mA |