Købe LP3990MFX-1.8/NOPB med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 1.8V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | 2 V ~ 6 V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | - |
| Leverandør Device Package: | SOT-23-5 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | SC-74A, SOT-753 |
| Andre navne: | LP3990MFX-1.8 LP3990MFX-1.8-ND |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | LP3990MFX-1.8/NOPB |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 1.8V 150mA SOT-23-5 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 |
| Nuværende - Output: | 150mA |