Købe REG104FA-2.5/500G3 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 2.5V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | Up to 15V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | - |
| Leverandør Device Package: | DDPAK/TO-263-5 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 2 (1 Year) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | REG104FA-2.5/500G3 |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 2.5V 1A DDPAK/TO-263-5 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 2.5V 1A DDPAK |
| Nuværende - Output: | 1A |
| Nuværende - Grænse (Min): | 1.2A |