Købe RNU1C101MDS1PX med BYCHPS
Køb med garanti
| Spændingsbedømmelse: | 16V |
|---|---|
| Type: | Polymer |
| Tolerance: | ±20% |
| Overflade Mount Land Størrelse: | - |
| Størrelse / Dimension: | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Serie: | FPCAP, RNU |
| Ripple Current - Lavfrekvens: | 282mA @ 120Hz |
| Ripple Current - High Frequency: | 2.82A @ 100kHz |
| Emballage: | Tape & Box (TB) |
| Pakke / tilfælde: | Radial, Can |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 105°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 18 Weeks |
| Producentens varenummer: | RNU1C101MDS1PX |
| Levetid @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Blyafstand: | 0.098" (2.50mm) |
| Impedans: | - |
| Højde - Siddende (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Udvidet beskrivelse: | 100µF ±20% 16V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can 25 mOhm 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25 mOhm |
| Beskrivelse: | CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V T/H |
| kapacitans: | 100µF |