Købe SRP1038A-6R8M med BYCHPS
Køb med garanti
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Leverandør Device Package: | - |
| Størrelse / Dimension: | 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm) |
| Afskærmning: | Shielded |
| Serie: | SRP1038A |
| Vurderinger: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | 20 @ 100kHz |
| Emballage: | Original-Reel® |
| Pakke / tilfælde: | Nonstandard |
| Andre navne: | SRP1038A-6R8MDKR |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 125°C |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Materiale - Core: | Carbonyl Powder |
| Fabrikantens standard ledetid: | 19 Weeks |
| Producentens varenummer: | SRP1038A-6R8M |
| selvinduktion: | 6.8µH |
| Højde - Siddende (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Frekvens - Test: | 100kHz |
| Frekvens - Selvresonans: | 13MHz |
| Udvidet beskrivelse: | 6.8µH Shielded Wirewound Inductor 8.5A 23.3 mOhm Max Nonstandard |
| Beskrivelse: | FIXED IND 6.8UH 8.5A 23.3 MOHM |
| DC-resistens (DCR): | 23.3 mOhm Max |
| Nuværende vurdering: | 8.5A |
| Nuværende - Mætning: | 13.5A |