Købe STGW30NC60KD med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 600V |
|---|---|
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic: | 2.7V @ 15V, 20A |
| Testtilstand: | 480V, 20A, 10 Ohm, 15V |
| Td (tænd / sluk) @ 25 ° C: | 29ns/120ns |
| Skifte energi: | 350µJ (on), 435µJ (off) |
| Leverandør Device Package: | TO-247-3 |
| Serie: | PowerMESH™ |
| Reverse Recovery Time (trr): | 40ns |
| Strøm - Max: | 200W |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-247-3 |
| Andre navne: | 497-7485-5 STGW30NC60KD-ND |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 20 Weeks |
| Producentens varenummer: | STGW30NC60KD |
| Input Type: | Standard |
| IGBT Type: | - |
| Gate Charge: | 96nC |
| Udvidet beskrivelse: | IGBT 600V 60A 200W Through Hole TO-247-3 |
| Beskrivelse: | IGBT 600V 60A 200W TO247 |
| Nuværende - Collector Pulsed (Icm): | 125A |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 60A |