Købe UA78L06ACPK med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Output: | 6.2V |
|---|---|
| Spænding - Indgang: | 8.5 V ~ 20 V |
| Spænding - Dropout (Typisk): | 1.7V @ 40mA |
| Leverandør Device Package: | SOT-89-3 |
| Serie: | - |
| Regulator Topologi: | Positive Fixed |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-243AA |
| Andre navne: | 296-15739-2 |
| Driftstemperatur: | 0°C ~ 125°C |
| Antal regulatorer: | 1 |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 2 (1 Year) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | UA78L06ACPK |
| Udvidet beskrivelse: | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 6.2V 100mA SOT-89-3 |
| Beskrivelse: | IC REG LDO 6.2V 0.1A SOT89-3 |
| Nuværende - Output: | 100mA |
| Nuværende - Grænse (Min): | - |
| Email: | [email protected] |