UVK2C330MPD1TD
UVK2C330MPD1TD
Varenummer:
UVK2C330MPD1TD
Fabrikant:
Nichicon
Beskrivelse:
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
Blyfri Status / RoHS Status:
Blyfri / RoHS-kompatibel
Tilgængelig mængde:
19434 Pieces
Datablad:
1.UVK2C330MPD1TD.pdf2.UVK2C330MPD1TD.pdf
Introduktion
Købe UVK2C330MPD1TD med BYCHPS
Køb med garanti
specifikationer
Spændingsbedømmelse:160V
Tolerance:±20%
Overflade Mount Land Størrelse:-
Størrelse / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Serie:UVK
Ripple Current:180mA
Polarisering:Polar
Emballage:Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde:Radial, Can
Andre navne:493-12620-1
Driftstemperatur:-40°C ~ 85°C
Monteringstype:Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL):1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid:18 Weeks
Producentens varenummer:UVK2C330MPD1TD
Levetid @ Temp.:2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand:0.197" (5.00mm)
Impedans:-
Højde - Siddende (Max):0.689" (17.50mm)
Udvidet beskrivelse:33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Beskrivelse:CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
kapacitans:33µF