Købe ZTX558STZ med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 400V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 6mA, 50mA |
| Transistor Type: | PNP |
| Leverandør Device Package: | E-Line (TO-92 compatible) |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 1W |
| Emballage: | Tape & Box (TB) |
| Pakke / tilfælde: | E-Line-3, Formed Leads |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 200°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 10 Weeks |
| Producentens varenummer: | ZTX558STZ |
| Frekvens - Overgang: | 50MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 400V 200mA 50MHz 1W Through Hole E-Line (TO-92 compatible) |
| Beskrivelse: | TRANS PNP 400V 0.2A E-LINE |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 50mA, 10V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100nA |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 200mA |
| Email: | [email protected] |