Købe 2DC4672-13 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 350mV @ 50mA, 1A |
| Transistor Type: | NPN |
| Leverandør Device Package: | SOT-89-3 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 900mW |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-243AA |
| Andre navne: | 2DC467213 2DC4672DITR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | 2DC4672-13 |
| Frekvens - Overgang: | 180MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 50V 3A 180MHz 900mW Surface Mount SOT-89-3 |
| Beskrivelse: | TRANS NPN 50V 3A SOT89-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 82 @ 500mA, 2V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 3A |
| Email: | [email protected] |