Købe 2SAR293PT100 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 30V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 350mV @ 25mA, 500mA |
| Transistor Type: | PNP |
| Leverandør Device Package: | MPT3 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 2W |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-243AA |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | 2SAR293PT100 |
| Frekvens - Overgang: | 320MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 30V 1A 320MHz 2W Surface Mount MPT3 |
| Beskrivelse: | TRANS PNP 30V 1A MPT3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 270 @ 100mA, 2V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 1A |