Købe 2SB1259 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 120V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 1.5V @ 10mA, 5A |
| Transistor Type: | PNP - Darlington |
| Leverandør Device Package: | TO-220F |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 30W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | TO-220-3 Full Pack |
| Andre navne: | 2SB1259 DK |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | 2SB1259 |
| Frekvens - Overgang: | 100MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor PNP - Darlington 120V 10A 100MHz 30W Through Hole TO-220F |
| Beskrivelse: | TRANS PNP DARL 120V 10A TO220F |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 2000 @ 5A, 4V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 10µA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 10A |
| Email: | [email protected] |