Købe 2SC2921 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 160V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 2V @ 500mA, 5A |
| Transistor Type: | NPN |
| Leverandør Device Package: | MT-200 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 150W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | 3-ESIP |
| Andre navne: | 2SC2921 DK |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | 2SC2921 |
| Frekvens - Overgang: | 60MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 160V 15A 60MHz 150W Through Hole MT-200 |
| Beskrivelse: | TRANS NPN 160V 15A MT200 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 50 @ 5A, 4V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100µA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 15A |
| Email: | [email protected] |