Købe 2SC4706 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 600V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 500mV @ 1.4A, 7A |
| Transistor Type: | NPN |
| Leverandør Device Package: | TO-3P |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 130W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Andre navne: | 2SC4706 DK |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | 2SC4706 |
| Frekvens - Overgang: | 6MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 600V 14A 6MHz 130W Through Hole TO-3P |
| Beskrivelse: | TRANS NPN 600V 14A TO3P |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 10 @ 7A, 4V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100µA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 14A |
| Email: | [email protected] |