Købe 2SD2083 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 120V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 1.8V @ 24mA, 12A |
| Transistor Type: | NPN - Darlington |
| Leverandør Device Package: | TO-3P |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 120W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Andre navne: | 2SD2083 DK |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 12 Weeks |
| Producentens varenummer: | 2SD2083 |
| Frekvens - Overgang: | 20MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN - Darlington 120V 25A 20MHz 120W Through Hole TO-3P |
| Beskrivelse: | TRANS NPN DARL 120V 25A TO-3P |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 2000 @ 12A, 4V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 10µA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 25A |
| Email: | [email protected] |