Købe 2SD21360QA med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 60V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 1.2V @ 375mA, 3A |
| Transistor Type: | NPN |
| Leverandør Device Package: | MT-3-A1 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 1.5W |
| Emballage: | Tape & Box (TB) |
| Pakke / tilfælde: | 3-SIP |
| Andre navne: | 2SD2136-Q(TA) 2SD21360QATB |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | 2SD21360QA |
| Frekvens - Overgang: | 220MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 60V 3A 220MHz 1.5W Through Hole MT-3-A1 |
| Beskrivelse: | TRANS NPN 60V 3A MT-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 70 @ 1A, 4V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 300µA |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 3A |
| Email: | [email protected] |