Købe 72R040XPR med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Maks: | 72V |
|---|---|
| Type: | Polymeric |
| Tid til tur: | 3.8s |
| Tykkelse (Max): | - |
| Størrelse / Dimension: | 0.299" Dia x 0.122" W (7.60mm x 3.10mm) |
| Serie: | POLY-FUSE®, 72R |
| Modstand - Post Trip (R1) (Max): | 1.29 Ohm |
| Modstand - Initial (Ri) (Min): | 550 mOhm |
| Modstand - 25 ° C (Typ): | - |
| Vurderinger: | - |
| Emballage: | Tape & Box (TB) |
| Pakke / tilfælde: | Radial, Disc |
| Andre navne: | 72R040XPR-ND 72R040XPRTB |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 9 Weeks |
| Producentens varenummer: | 72R040XPR |
| Blyafstand: | 0.201" (5.10mm) |
| Højde - Siddende (Max): | 0.532" (13.50mm) |
| Udvidet beskrivelse: | PTC Resettable Fuse 72V Ih Through Hole Radial, Disc |
| Beskrivelse: | PTC RESETTABLE 72V .4000A RADIAL |
| Nuværende - tur (it): | 800mA |
| Nuværende - Maks: | 40A |
| Nuværende - Hold (Ih) (Max): | 400mA |
| Godkendelser: | cURus, TUV |
| Email: | [email protected] |