Købe AD5241BR100 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Forsyning: | 2.7 V ~ 5.5 V, ±2.3 V ~ 2.7 V |
|---|---|
| Tolerance: | -30%, +50% |
| Temperaturkoefficient (Typ): | 30 ppm/°C |
| Taper: | Linear |
| Leverandør Device Package: | 14-SOIC |
| Serie: | - |
| Modstand - Visker (Ohms) (Typ): | 60 |
| Modstand (ohm): | 100k |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 105°C |
| Antal vandhaner: | 256 |
| Antal kredsløb: | 1 |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Hukommelsestype: | Volatile |
| Producentens varenummer: | AD5241BR100 |
| grænseflade: | I²C |
| Funktioner: | Selectable Address |
| Udvidet beskrivelse: | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 256 Taps I²C Interface 14-SOIC |
| Beskrivelse: | IC DGTL POT 256POS 14-SOIC |