Købe ALS70A511DA400 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spændingsbedømmelse: | 400V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Overflade Mount Land Størrelse: | - |
| Størrelse / Dimension: | 1.417" Dia (36.00mm) |
| Serie: | ALS70 |
| Ripple Current: | 3.1A @ 100Hz |
| Polarisering: | Polar |
| Pakke / tilfælde: | Radial, Can - Screw Terminals |
| Andre navne: | 399-14315 A390FB511M400A |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstype: | Chassis Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 13 Weeks |
| Producentens varenummer: | ALS70A511DA400 |
| Levetid @ Temp.: | 11000 Hrs @ 85°C |
| Blyafstand: | 0.504" (12.80mm) |
| Impedans: | 172 mOhm |
| Højde - Siddende (Max): | 2.126" (54.00mm) |
| Udvidet beskrivelse: | 510µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 304 mOhm @ 100Hz 11000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 304 mOhm @ 100Hz |
| Beskrivelse: | CAP ALUM 510UF 20% 400V SCREW |
| kapacitans: | 510µF |
| Applikationer: | General Purpose |
| Email: | [email protected] |