Købe APT106N60B2C6 med BYCHPS
Køb med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 3.5V @ 3.4mA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package: | T-MAX™ [B2] |
| Serie: | CoolMOS™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 35 mOhm @ 53A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 833W (Tc) |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-247-3 Variant |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 22 Weeks |
| Producentens varenummer: | APT106N60B2C6 |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 8390pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 308nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET-funktion: | - |
| Udvidet beskrivelse: | N-Channel 600V 106A (Tc) 833W (Tc) Through Hole T-MAX™ [B2] |
| Drevspænding (Maks. Rds On, Min Rds On): | 10V |
| Afløb til Source Voltage (VDSS): | 600V |
| Beskrivelse: | MOSFET N-CH 600V 106A TO-247 |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C: | 106A (Tc) |