Købe APT60DQ120BG med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | 3.3V @ 60A |
|---|---|
| Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max): | 1200V (1.2kV) |
| Leverandør Device Package: | TO-247 [B] |
| Fart: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Serie: | - |
| Reverse Recovery Time (trr): | 320ns |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-247-2 |
| Andre navne: | APT60DQ120BGMP APT60DQ120BGMP-ND |
| Driftstemperatur - Junction: | -55°C ~ 175°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 22 Weeks |
| Producentens varenummer: | APT60DQ120BG |
| Udvidet beskrivelse: | Diode Standard 1200V (1.2kV) 60A Through Hole TO-247 [B] |
| Diodetype: | Standard |
| Beskrivelse: | DIODE GEN PURP 1.2KV 60A TO247 |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 100µA @ 1200V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io): | 60A |