Købe B41821A5476M8 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spændingsbedømmelse: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Overflade Mount Land Størrelse: | - |
| Størrelse / Dimension: | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Serie: | B41821 |
| Ripple Current: | 115mA @ 120Hz |
| Polarisering: | Polar |
| Emballage: | Tape & Box (TB) |
| Pakke / tilfælde: | Radial, Can |
| Andre navne: | B41821A5476M008 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | B41821A5476M8 |
| Levetid @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Blyafstand: | 0.079" (2.00mm) |
| Impedans: | - |
| Højde - Siddende (Max): | 0.472" (12.00mm) |
| Udvidet beskrivelse: | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 5.6 Ohm @ 120Hz |
| Beskrivelse: | CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL |
| kapacitans: | 47µF |