Købe BC847CQAZ med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 45V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 400mV @ 5mA, 100mA |
| Transistor Type: | NPN |
| Leverandør Device Package: | DFN1010D-3 |
| Serie: | Automotive, AEC-Q101 |
| Strøm - Max: | 280mW |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 3-XDFN Exposed Pad |
| Andre navne: | 1727-2547-2 568-12986-2 568-12986-2-ND 934069068147 BC847CQAZ-ND |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 6 Weeks |
| Producentens varenummer: | BC847CQAZ |
| Frekvens - Overgang: | 100MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 45V 100mA 100MHz 280mW Surface Mount DFN1010D-3 |
| Beskrivelse: | TRANS NPN 45V 0.1A SOT1215 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 420 @ 2mA, 5V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 15nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 100mA |
| Email: | [email protected] |