Købe BCV47,215 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 60V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 1V @ 100µA, 100mA |
| Transistor Type: | NPN - Darlington |
| Leverandør Device Package: | TO-236AB (SOT23) |
| Serie: | Automotive, AEC-Q101 |
| Strøm - Max: | 250mW |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Andre navne: | 1727-4316-2 568-5010-2 568-5010-2-ND 933932320215 BCV47 T/R BCV47 T/R-ND BCV47,215-ND BCV47215 |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 13 Weeks |
| Producentens varenummer: | BCV47,215 |
| Frekvens - Overgang: | 220MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN - Darlington 60V 500mA 220MHz 250mW Surface Mount TO-236AB (SOT23) |
| Beskrivelse: | TRANS NPN DARL 60V 0.5A SOT23 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 10000 @ 100mA, 5V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 500mA |
| Email: | [email protected] |