Købe BCV72,215 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 60V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 210mV @ 2.5mA, 50mA |
| Transistor Type: | NPN |
| Leverandør Device Package: | TO-236AB (SOT23) |
| Serie: | Automotive, AEC-Q101 |
| Strøm - Max: | 250mW |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Andre navne: | 1727-6206-2 568-8017-2 568-8017-2-ND 933495340215 BCV72 T/R BCV72 T/R-ND BCV72,215-ND |
| Driftstemperatur: | 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 13 Weeks |
| Producentens varenummer: | BCV72,215 |
| Frekvens - Overgang: | 100MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 60V 100mA 100MHz 250mW Surface Mount TO-236AB (SOT23) |
| Beskrivelse: | TRANS NPN 60V 0.1A SOT23 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 2mA, 5V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 100mA |
| Email: | [email protected] |