BFC236717684
Varenummer:
BFC236717684
Fabrikant:
Angstrohm / Vishay
Beskrivelse:
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL
Blyfri Status / RoHS Status:
Blyfri / RoHS-kompatibel
Tilgængelig mængde:
19263 Pieces
Datablad:
BFC236717684.pdf
Introduktion
Købe BFC236717684 med BYCHPS
Køb med garanti
specifikationer
Spændingsvurdering - DC:63V
Spændingsbedømmelse - AC:40V
Tolerance:±5%
Afslutning:PC Pins
Størrelse / Dimension:0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
Serie:MKT367
Emballage:Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde:Radial
Andre navne:222236717684
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstype:Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL):1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid:15 Weeks
Producentens varenummer:BFC236717684
Blyafstand:0.295" (7.50mm)
Højde - Siddende (Max):0.472" (12.00mm)
Funktioner:-
Udvidet beskrivelse:0.68µF ±5% Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Dielektrisk materiale:Polyester, Metallized
Beskrivelse:CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL
kapacitans:0.68µF