BFC237530133
Varenummer:
BFC237530133
Fabrikant:
Angstrohm / Vishay
Beskrivelse:
CAP FILM 0.013UF 5% 1.6KVDC RAD
Blyfri Status / RoHS Status:
Blyfri / RoHS-kompatibel
Tilgængelig mængde:
14881 Pieces
Datablad:
BFC237530133.pdf
Introduktion
Købe BFC237530133 med BYCHPS
Køb med garanti
specifikationer
Spændingsvurdering - DC:1600V (1.6kV)
Spændingsbedømmelse - AC:500V
Tolerance:±5%
Afslutning:PC Pins
Størrelse / Dimension:1.024" L x 0.354" W (26.00mm x 9.00mm)
Serie:KP/MKP 375
Emballage:Bulk
Pakke / tilfælde:Radial
Andre navne:222237530133
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstype:Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL):1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid:20 Weeks
Producentens varenummer:BFC237530133
Blyafstand:0.394" (10.00mm)
Højde - Siddende (Max):0.866" (22.00mm)
Funktioner:-
Udvidet beskrivelse:0.013µF ±5% Film Capacitor 500V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Dielektrisk materiale:Polypropylene (PP), Metallized
Beskrivelse:CAP FILM 0.013UF 5% 1.6KVDC RAD
kapacitans:0.013µF