BFC237669114
Varenummer:
BFC237669114
Fabrikant:
Angstrohm / Vishay
Beskrivelse:
CAP FILM 0.11UF 3.5% 630VDC RAD
Blyfri Status / RoHS Status:
Blyfri / RoHS-kompatibel
Tilgængelig mængde:
15291 Pieces
Datablad:
BFC237669114.pdf
Introduktion
Købe BFC237669114 med BYCHPS
Køb med garanti
specifikationer
Spændingsvurdering - DC:630V
Spændingsbedømmelse - AC:300V
Tolerance:±3.5%
Afslutning:PC Pins
Størrelse / Dimension:1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm)
Serie:KP/MMKP 376
Emballage:Bulk
Pakke / tilfælde:Radial
Andre navne:222237669114
Driftstemperatur:-55°C ~ 100°C
Monteringstype:Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL):1 (Unlimited)
Producentens varenummer:BFC237669114
Blyafstand:1.083" (27.50mm)
Højde - Siddende (Max):0.827" (21.00mm)
Funktioner:-
Udvidet beskrivelse:0.11µF ±3.5% Film Capacitor 300V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Dielektrisk materiale:Polypropylene (PP), Metallized
Beskrivelse:CAP FILM 0.11UF 3.5% 630VDC RAD
kapacitans:0.11µF