Købe BFC237679203 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spændingsvurdering - DC: | 1000V (1kV) |
|---|---|
| Spændingsbedømmelse - AC: | 400V |
| Tolerance: | ±3.5% |
| Afslutning: | PC Pins |
| Størrelse / Dimension: | 1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm) |
| Serie: | KP/MMKP 376 |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | Radial |
| Andre navne: | 222237679203 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 100°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | BFC237679203 |
| Blyafstand: | 0.886" (22.50mm) |
| Højde - Siddende (Max): | 0.709" (18.00mm) |
| Funktioner: | - |
| Udvidet beskrivelse: | 0.02µF ±3.5% Film Capacitor 400V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Dielektrisk materiale: | Polypropylene (PP), Metallized |
| Beskrivelse: | CAP FILM 0.02UF 3.5% 1KVDC RAD |
| kapacitans: | 0.02µF |