BFC238333563
Varenummer:
BFC238333563
Fabrikant:
Angstrohm / Vishay
Beskrivelse:
CAP FILM 0.056UF 5% 1KVDC RADIAL
Blyfri Status / RoHS Status:
Blyfri / RoHS-kompatibel
Tilgængelig mængde:
18548 Pieces
Datablad:
BFC238333563.pdf
Introduktion
Købe BFC238333563 med BYCHPS
Køb med garanti
specifikationer
Spændingsvurdering - DC:1000V (1kV)
Spændingsbedømmelse - AC:350V
Tolerance:±5%
Afslutning:PC Pins
Størrelse / Dimension:0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Serie:MMKP383
Emballage:Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde:Radial
Andre navne:222238333563
Driftstemperatur:-55°C ~ 105°C
Monteringstype:Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL):1 (Unlimited)
Fabrikantens standard ledetid:15 Weeks
Producentens varenummer:BFC238333563
Blyafstand:0.295" (7.50mm)
Højde - Siddende (Max):0.728" (18.50mm)
Funktioner:-
Udvidet beskrivelse:0.056µF ±5% Film Capacitor 350V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Dielektrisk materiale:Polypropylene (PP), Metallized
Beskrivelse:CAP FILM 0.056UF 5% 1KVDC RADIAL
kapacitans:0.056µF