Købe BSN20-7 med BYCHPS
Køb med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 1.5V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package: | SOT-23 |
| Serie: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 1.8 Ohm @ 220mA, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 600mW (Ta) |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Andre navne: | BSN20-7DITR BSN207 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 8 Weeks |
| Producentens varenummer: | BSN20-7 |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 40pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 0.8nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET-funktion: | - |
| Udvidet beskrivelse: | N-Channel 50V 500mA (Ta) 600mW (Ta) Surface Mount SOT-23 |
| Drevspænding (Maks. Rds On, Min Rds On): | 4.5V, 10V |
| Afløb til Source Voltage (VDSS): | 50V |
| Beskrivelse: | MOSFET N-CH 50V 500MA SOT23 |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C: | 500mA (Ta) |
| Email: | [email protected] |