Købe BYW51-200 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | 850mV @ 8A |
|---|---|
| Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max): | 200V |
| Leverandør Device Package: | TO-220AB |
| Fart: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Serie: | - |
| Reverse Recovery Time (trr): | 35ns |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-220-3 |
| Andre navne: | 497-2693-5 |
| Driftstemperatur - Junction: | 150°C (Max) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | BYW51-200 |
| Udvidet beskrivelse: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 200V 10A Through Hole TO-220-3 |
| Diodetype: | Standard |
| Diode Konfiguration: | 1 Pair Common Cathode |
| Beskrivelse: | DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220AB |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 15µA @ 200V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode): | 10A |