Købe CD0603-Z5V1 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Zener (Nom) (Vz): | 5.1V |
|---|---|
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | - |
| Tolerance: | ±5% |
| Leverandør Device Package: | 0603 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 150mW |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 0603 (1608 Metric) |
| Andre navne: | CD0603-Z5V1TR CD0603Z5V1 |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | CD0603-Z5V1 |
| Impedans (Max) (Zzt): | 60 Ohm |
| Udvidet beskrivelse: | Zener Diode 150mW ±5% Surface Mount 0603 |
| Beskrivelse: | DIODE ZENER 5.1V 150MW 0603 |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 100nA @ 800mV |