Købe DMNH6042SPD-13 med BYCHPS
Køb med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 3V @ 250µA |
|---|---|
| Teknologi: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package: | PowerDI5060-8 |
| Serie: | Automotive, AEC-Q101 |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 50 mOhm @ 5.1A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 1.2W (Ta) |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 8-PowerTDFN |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 16 Weeks |
| Producentens varenummer: | DMNH6042SPD-13 |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 584pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 8.8nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET-funktion: | - |
| Udvidet beskrivelse: | N-Channel 60V 5.7A (Ta), 24A (Tc) 1.2W (Ta) Surface Mount PowerDI5060-8 |
| Afløb til Source Voltage (VDSS): | 60V |
| Beskrivelse: | MOSFET NCH 60V 25A TO252 |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C: | 5.7A (Ta), 24A (Tc) |
| Email: | [email protected] |