Købe DMTH6016LSDQ-13 med BYCHPS
Køb med garanti
| Vgs (th) (Max) @ Id: | 2.5V @ 250µA |
|---|---|
| Leverandør Device Package: | 8-SO |
| Serie: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 19.5 mOhm @ 10A, 10V |
| Strøm - Max: | 1.4W, 1.9W |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Andre navne: | DMTH6016LSDQ-13DITR |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 16 Weeks |
| Producentens varenummer: | DMTH6016LSDQ-13 |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds: | 864pF @ 30V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 17nC @ 10V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET-funktion: | Standard |
| Udvidet beskrivelse: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 60V 7.6A (Ta) 1.4W, 1.9W Surface Mount 8-SO |
| Afløb til Source Voltage (VDSS): | 60V |
| Beskrivelse: | MOSFET ARRAY N-CH 60V 7.6A 8SOIC |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C: | 7.6A (Ta) |
| Email: | [email protected] |