Købe DS1844E-100 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Forsyning: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Temperaturkoefficient (Typ): | 750 ppm/°C |
| Taper: | Linear |
| Leverandør Device Package: | 20-TSSOP |
| Serie: | - |
| Modstand - Visker (Ohms) (Typ): | 250 |
| Modstand (ohm): | 100k |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Antal vandhaner: | 64 |
| Antal kredsløb: | 4 |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Hukommelsestype: | Volatile |
| Producentens varenummer: | DS1844E-100 |
| grænseflade: | I²C, Serial |
| Funktioner: | Selectable Address |
| Udvidet beskrivelse: | Digital Potentiometer 100k Ohm 4 Circuit 64 Taps I²C, Serial Interface 20-TSSOP |