Købe EEG-A2W102FHE med BYCHPS
Køb med garanti
| Spændingsbedømmelse: | 450V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Overflade Mount Land Størrelse: | - |
| Størrelse / Dimension: | 2.000" Dia (50.80mm) |
| Serie: | AA |
| Ripple Current: | 5.85A @ 120Hz |
| Polarisering: | Polar |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | Radial, Can - Screw Terminals |
| Andre navne: | EEG-AA2W102FHE EEGA2W102FHE EEGAA2W102FHE P10095 |
| Driftstemperatur: | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstype: | Chassis Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | EEG-A2W102FHE |
| Levetid @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85°C |
| Blyafstand: | 0.874" (22.20mm) |
| Impedans: | - |
| Højde - Siddende (Max): | 3.625" (92.08mm) |
| Udvidet beskrivelse: | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 221 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 221 mOhm @ 120Hz |
| Beskrivelse: | CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW |
| kapacitans: | 1000µF |
| Applikationer: | General Purpose |
| Email: | [email protected] |