Købe ELJ-FB100KF med BYCHPS
Køb med garanti
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Leverandør Device Package: | 1812 |
| Størrelse / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Afskærmning: | Unshielded |
| Serie: | FB |
| Vurderinger: | - |
| Q @ Freq: | 50 @ 5MHz |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | 1812 (4532 Metric) |
| Andre navne: | ELJFB100KF |
| Driftstemperatur: | -20°C ~ 85°C |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Materiale - Core: | - |
| Producentens varenummer: | ELJ-FB100KF |
| selvinduktion: | 10µH |
| Højde - Siddende (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Frekvens - Test: | 1MHz |
| Frekvens - Selvresonans: | 22MHz |
| Udvidet beskrivelse: | 10µH Unshielded Wirewound Inductor 235mA 1.8 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Beskrivelse: | FIXED IND 10UH 235MA 1.8 OHM SMD |
| DC-resistens (DCR): | 1.8 Ohm Max |
| Nuværende vurdering: | 235mA |