Købe FERD40U45CT med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | 460mV @ 20A |
|---|---|
| Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max): | 45V |
| Leverandør Device Package: | TO-220AB |
| Fart: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Serie: | - |
| Emballage: | Tube |
| Pakke / tilfælde: | TO-220-3 |
| Andre navne: | 497-14549-5 FERD40U45CT-ND |
| Driftstemperatur - Junction: | 175°C (Max) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | FERD40U45CT |
| Udvidet beskrivelse: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 45V 20A Through Hole TO-220-3 |
| Diodetype: | Standard |
| Diode Konfiguration: | 1 Pair Common Cathode |
| Beskrivelse: | DIODE ARRAY GP 45V 20A TO220AB |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 1.8mA @ 45V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode): | 20A |