Købe FZT949TC med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 30V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 440mV @ 500mA, 5.5A |
| Transistor Type: | PNP |
| Leverandør Device Package: | SOT-223 |
| Serie: | - |
| Strøm - Max: | 3W |
| Emballage: | Tape & Reel (TR) |
| Pakke / tilfælde: | TO-261-4, TO-261AA |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | FZT949TC |
| Frekvens - Overgang: | 100MHz |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 30V 5.5A 100MHz 3W Surface Mount SOT-223 |
| Beskrivelse: | TRANS PNP 30V 5.5A SOT223 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 1A, 1V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 50nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 5.5A |
| Email: | [email protected] |