Købe JANTX1N4957CUS med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Zener (Nom) (Vz): | 9.1V |
|---|---|
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | 1.5V @ 1A |
| Tolerance: | ±2% |
| Leverandør Device Package: | D-5B |
| Serie: | Military, MIL-PRF-19500/435 |
| Strøm - Max: | 5W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | SQ-MELF, E |
| Andre navne: | 1086-18481 1086-18481-MIL |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 175°C |
| Monteringstype: | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | JANTX1N4957CUS |
| Impedans (Max) (Zzt): | 2 Ohm |
| Udvidet beskrivelse: | Zener Diode 5W ±2% Surface Mount D-5B |
| Beskrivelse: | DIODE ZENER 9.1V 5W D5B |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 25µA @ 6.9V |
| Email: | [email protected] |