Købe JANTX1N4961D med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Zener (Nom) (Vz): | 13V |
|---|---|
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis: | 1.5V @ 1A |
| Tolerance: | ±1% |
| Leverandør Device Package: | E, Axial |
| Serie: | Military, MIL-PRF-19500/435 |
| Strøm - Max: | 5W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | E, Axial |
| Andre navne: | 1086-18514 1086-18514-MIL |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 175°C |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | JANTX1N4961D |
| Impedans (Max) (Zzt): | 3 Ohm |
| Udvidet beskrivelse: | Zener Diode 5W ±1% Through Hole E, Axial |
| Beskrivelse: | DIODE ZENER 13V 5W E AXIAL |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr: | 10µA @ 9.9V |
| Email: | [email protected] |