Købe JANTX2N1485 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 40V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 750mV @ 40mA, 750mA |
| Transistor Type: | NPN |
| Leverandør Device Package: | TO-8 |
| Serie: | Military, MIL-PRF-19500/180 |
| Strøm - Max: | 1.75W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | TO-233AA, TO-8-3 Metal Can |
| Andre navne: | 1086-15486-MIL |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | JANTX2N1485 |
| Frekvens - Overgang: | - |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 40V 3A 1.75W Through Hole TO-8 |
| Beskrivelse: | TRANS NPN 40V 3A TO-8 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 35 @ 750mA, 4V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 15µA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 3A |
| Email: | [email protected] |