Købe JANTX2N3468 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 1.2V @ 100mA, 1A |
| Transistor Type: | PNP |
| Leverandør Device Package: | TO-39 (TO-205AD) |
| Serie: | Military, MIL-PRF-19500/348 |
| Strøm - Max: | 1W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | TO-205AD, TO-39-3 Metal Can |
| Andre navne: | 1086-15506-MIL |
| Driftstemperatur: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Producentens varenummer: | JANTX2N3468 |
| Frekvens - Overgang: | - |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 50V 1A 1W Through Hole TO-39 (TO-205AD) |
| Beskrivelse: | TRANS PNP 50V 1A TO-39 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 25 @ 500mA, 1V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 1A |
| Email: | [email protected] |