Købe JANTXV2N5237 med BYCHPS
Køb med garanti
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max): | 120V |
|---|---|
| Vce Mætning (Max) @ Ib, Ic: | 2.5V @ 1A, 10A |
| Transistor Type: | NPN |
| Leverandør Device Package: | TO-5 |
| Serie: | Military, MIL-PRF-19500/394 |
| Strøm - Max: | 1W |
| Emballage: | Bulk |
| Pakke / tilfælde: | TO-205AA, TO-5-3 Metal Can |
| Andre navne: | 1086-21034 1086-21034-MIL |
| Driftstemperatur: | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Monteringstype: | Through Hole |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid: | 20 Weeks |
| Producentens varenummer: | JANTXV2N5237 |
| Frekvens - Overgang: | - |
| Udvidet beskrivelse: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 120V 10A 1W Through Hole TO-5 |
| Beskrivelse: | TRANS NPN 120V 10A TO-5 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 40 @ 5A, 5V |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max): | 10µA |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max): | 10A |